Planujesz ślub, a jesteś w ciąży? Gratulacje! I to podwójne! 
O czym należy pamiętać, decydując się na ślub w ciąży lub dlaczego tego nie robić?

 

Stan zdrowia

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę jest samopoczucie przyszłej Panny Młodej i dziecka. W każdej sytuacji najpierw trzeba zastanowić się, jak maksymalnie zadbać o ich zdrowie. Najlepiej zapytać lekarza prowadzącego ciążę, czy dziecko rozwija się prawidłowo i czy nie ma przeciwwskazań, aby ślub i wesele mogły się odbyć.

Źródło: gemgrace.com

Data ślubu

Jeśli dowiedzieliście się o ciąży przed wyznaczeniem daty ślubu, to doskonały powód, aby przemyśleć temat zaręczyn. Dla wielu par wiadomość taka będzie na tyle przełomowa, że nie zdecydują się na kolejne rewolucje w swoim życiu. Inni chcą skupić się na dziecku i wolą pobrać się, będąc już doświadczonymi rodzicami.  Jeszcze inni wolą, aby dziecko urodziło się w małżeństwie.

Źródło: photobugcommunity.com

 

Załóżmy, że decydujecie pobrać się przed rozwiązaniem. Obawiacie się, że nie zdążycie wszystkiego przygotować? Zapewniam Was, że organizacja ślubu w 3 miesiące jest możliwa, a wesele będzie tak samo udane 😉 Najlepszym momentem na to jest II trymestr ciąży. W tym czasie nudności nie powinny już doskwierać, a jeszcze mały brzuszek nie sprawia trudności. Łatwiej też znaleźć odpowiednią kreację, ale o tym później.

Jeśli natomiast już wcześniej wyznaczyliście datę i dowiedzieliście się o powiększeniu rodziny jako Narzeczeni, musicie zdecydować czy wesele w tym czasie będzie bezpieczne. Termin wesela bowiem może przypaść na 8 lub 9 miesiąc, a będąc w wysokiej ciąży trzeba być przygotowanym, że rozwiązanie może nastąpić niespodziewanie i o wiele szybciej niż powinno. Stres związany z organizacją przyjęcia i silne emocje podczas ceremonii mogą źle wpłynąć na dziecko. Przekładanie daty ślubu sprawia niemało kłopotu, ale w porównaniu ze zdrowiem dziecka kwestia ta nie ma w ogóle znaczenia.

Decyzja należy do Was, ale pamiętajcie, że to dobro dziecka jest na pierwszym miejscu!

Źródło: southboundbride.com

 

Mając to na uwadze podpowiadamy, na co ciężarna powinna zwrócić uwagę podczas organizacji ślubu i o czym trzeba pamiętać podczas wesela.

Stres

Staraj się ograniczyć stres, zabieganie i ilość obowiązków związanych z organizacją ślubu. Wybrałaś świadkową, skorzystaj z jej pomocy. Zleć jej część zadań, szczególnie takich, które wiążą się z wyjazdami lub spotkaniami. Nie zawsze możesz czuć się na siłach, aby jechać na rozmowę z fotografem czy odwiedzać cukiernie w poszukiwaniu idealnego tortu. Warto korzystać z internetu i tam szukać usługodawców. Polecamy formularz zlecenia weselnego na portalu Internetowe Targi Ślubne. Bez zbędnej rejestracji za jednym razem zapytasz dziesiątki wystawców o termin i ofertę.

Kreacja

Wybór sukni ślubnej musi być dobrze przemyślany. Trzeba obliczyć sobie, w którym tygodniu ciąży będzie Pani Młoda w tym dniu i przewidzieć jak duży może wtedy być brzuszek . Koniecznie poinformuj o ciąży krawcową! Warto umówić się na ostatnie przymiarki jak najbliżej dnia ślubu, żeby wszystko pasowało idealnie. Najważniejsze, aby suknia nie opinała brzuszka i nie sprawiała dyskomfortu. Z tego względu nie sprawdzą się modele typu princessa, gdzie mamy mocno ściągany w talii gorset. Bardziej bezpieczne będą lejące kreacje z podwyższonym stanem lub coś dopasowanego z elastycznego materiału – pięknie jest wyeksponować ciążowy brzuszek!

Źródło: getonyourkneealready.com

 

Źródło: nouba.com.au

Wesele

To, że ciężarna nie powinna spożywać alkoholu, jest oczywiste. Ale jest przecież polska tradycja… Wystarczy poprosić obsługę sali, aby kieliszki na powitanie zostały napełnione wodą, a do pierwszych toastów przy stole przygotować butelkę tylko dla Pary Młodej, w której będzie woda, przeźroczysty napój lub ulubiona lemoniada. Nie wszyscy goście mogą wiedzieć, że spodziewacie się dziecka, dlatego takie zabiegi zapobiegną zbędnym pytaniom i domysłom, a Wy będziecie czuć się swobodnie.

Co to za wesele bez zabawy! Ciężarnej też wolno tańczyć! Zadbaj tylko, żeby zbytnio się nie zmęczyć. Tego dnia będziesz miała więcej sił i energii ze względu na adrenalinę, ale trudy wesela na pewno odczujesz na drugi dzień. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialna za małego człowieka pod Twoim sercem! Podczas zabawy unikaj ekspresyjnego podskakiwania czy tańców typu zorba, gdzie  inni mogą Cię popchnąć lub przypadkowo uderzyć w brzuch.
Dobrym pomysłem jest też przygotowanie butów na zmianę, najlepiej z niższym obcasem lub na lekkim koturnie. Miej też pod ręką leki rozkurczowe polecone przez Twojego ginekologa.

Źródło: weddings.usabride.com

Odpoczynek

Po weselu zaplanujcie dzień na odpoczynek, przemyślcie czy na pewno chcecie organizować poprawiny, nie umawiajcie sesji plenerowej. Nacieszcie się sobą i odetchnijcie od pośpiechu, hałasu i emocji.

Ostatnie zadanie to cierpliwie czekać na drugi najpiękniejszy dzień Waszego życia!

Źródło: emilylapish.com

 

 

Zdjęcie główne, źródło: wearetherowlands.com